Hakkında Sayfası Nasıl Yazılır ?Blogunuzun hakkında sayfasının aslında diğer yazılardan daha önemli olduğunu biliyor muydunuz ? Büyük ihtimal şuanda hakkında sayfanız boş ve bu adam ne saçmalıyor gibi bir düşünce içine girip; benim hakkımda sayfasını bulmaya çalışıyorsunuz. İşte hakkımda veya hakkında sayfasının önemi burada başlıyor. 

Sitenize gelen yeni ziyaretçiler site sahibi hakkında bilgi edinmeye çalışır. Belki de o sayfada yazacaklarınız kullanıcıyı olumlu yönde harekete geçirecektir. Sizin düzgün bir blog yazarı olduğunuzu anladığı zaman sosyal medya hesaplarınız üzerinden de takip etmeye başlayacaktır. 

Burada önemli olan benim dediklerimin veya bir başkasının yazdığına uymak zorunda olmadığınızdır. Çünkü hakkınızda sayfasında önemli olan, kendinizi ifade edebilme yeteneğinin öne çıkmasıdır. Ben yine de sizlere hakkımda sayfasında olması gerekenlerden hızlıca bahsedeceğim. 

Blog size ait ve öncelikle güzel bir başlangıç yapmalısınız. (Halka sesleniş olabilir veya olmayabilir. Sizin kullanıcılar ile aranızda olan resmiyete bağlı.)  
Bu sayfada yapacağınız sonraki adım kendinizden bahsetmenizdir. (Doğum yeriniz, yaşınız, bu işe nasıl ve ne zaman başladığınız, haftada kaç saat siteye vakit ayırdığınız) Kendimden söz etmek istemiyorum diyenler ise blog hakkında kullanıcıya genel bir fikir edindirmenizdir. (Blog hangi tarihte ne amaçla kuruldu, şuanda kaç adet kişiye hitap ediyorsunuz, blogunuzun kategorisi hakkında kullanıcıya kazandıracağınız bir cümle.) 

Yukarıda da cahil yazar okurlarına söylediğim gibi bu sayfa kendi sayfanız ve sitenin bel kemiği diyebilirim. Yazmaya hazırsanız hadi ne duruyorsunuz, artık hakkında sayfası için gerekli bilgi ve fikirlere sahipsin.

Paylaş:

Yorum Yap