Seyahat İçin Nasıl Bir Çanta Tercih Etmeliyim ?
Farklı türde tatil seçenekleri farklı türde çantalar kullanmanızı gerektirir. Havalimanına doğru giderken en çok tercih ettiğimiz seçeneklerden biri de her şeyi bir sırt çantası veya çantaya koymamızdır.
Bu ikisi arasındaki seçim keyfi görünebilir. Ancak düğüne giderken takım elbisenizi sırt çantanıza koyarak her şeyin mahvolmasını istemezsiniz.
Aslında bu tercihleri üç farklı seçeneğe ayırabiliriz. Bavullar, koltuğun altına sığabilecek küçük sırt çantaları ve hava yolu ile gideceğiniz daha büyük sırt çantaları.


Buradan, yolculuğunuz ne kadar, ne yapacağınız, hangi mevsimlerle karşılaşacağınız, ulaşınca ne kadar seyahat edeceğiniz gibi birkaç basit soru var. Öncelikle bunları belirlemeniz gerekiyor.

Bavulların Avantaj ve Dezavantajları

Bavullar, yalnızca bir varış noktasına giderken tercih edilen en iyi seçimdir ve geri dönene kadar orada kalmayı planlıyorsanız. Bu durumda, sırt çantasının aksine, çantanızı her yere sürükleyemeyeceğiniz gerçeği vardır.


Bavulları kilitleme avantajınız vardır. Çalınabileceğinden korktuğunuz zaman çok güzel bir seçim olacaktır. Çoğu valiz özellikle sert kabuklu olanlar su geçirmezdir. Bavullarda organizasyon kolaydır, kirli olanları temiz olanlardan daha kolay ayırabilirsiniz.


Bavulları zorlu yollarda taşımanız mümkün değildir. Kalabalık bir trende veya taşıma aracında bavul ile hareket etmek oldukça zordur. Tekerleklerinin çıkardığı seslerden nefret edebilirsiniz.

Küçük Sırt Çanlarının Avantajları ve Dezavantajları

Çoğumuzun beklediği gibi, küçük sırt çantaları, uzun hafta sonları veya kısa yolculuklar için bariz bir seçimdir.
Trenlere çıkabilir, su birikintilerini atlayabilir ve kendinizi bir çaba harcamadan taksi arkasına sallayabilirsiniz. Koltuğun altına sığar, bu sayede uçağın depo odasından çıktığını ya da kaybedildiğini düşünmek zorunda kalmazsınız. Yani kısacak küçük sırt çantaları çok amaçlıdır.


Daha küçük sırt çantaları, çoğunlukla üstten yüklenir; bu da bir şey bulmanız gerektiğinde her seferinde çantanın açılması, ardından yeniden kapatılması gerektiğini gösterir. Bir sırt çantası bir bavul kadar sağlam değildir, bu nedenle genellikle üzerine oturmanız için uygun değildir. Temelde, kıyafetlerinizi katlamak yerine sarmak zorunda kalıyorsunuz, bu da bazı resmi giyim tiplerini sıkıştırmaya zorlayabilir.

Tabii ki, bir seçeneği diğerine tercih eden ve hedefe bakılmaksızın onlara uygun olanı kullanan çok sayıda insan var. Siz ise doğru olanı tercih ederek mükemmel zaman geçirebilirsiniz.

Önceki Yazılar
Paylaş:

Yorum Yap