Split - ''Parçalanmış'' Film Yorumu

Merhaba Cahil Yazar okuyucuları. Sizlere çok güzel bir sinema filminden bahsetmek istiyorum. Bu film ile yeni bilgiler öğreneceksiniz. Aynı zamanda film esnasında gerginliğiniz sürekli devam edecek.

M. Night Shyamalan'ın yapmış olduğu başarılı filmlerden bir tanesi. Shyamalan'dan seyrek, korkunç bir korku filmi olan "Split", teknik bir usta olmanın heyecan verici bir hatırlatıcısı. Yaklaşık iki saatlik süresine rağmen, bu filmde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Başrolde Obsesif Kompülsif Bozukluk hastalığına sahip olan bir karakter var. (Filmin resminde de bu adamı görüyorsunuz.-Kevin) Filmin başlangıcı aslında hiçte beklediğiniz gibi klasik bir mekanda geçmiyor. Bu hikayenin altında yatan çok derin şeyler mevcut.


OKB [Kişilik bozukluğu] hastalığına sahip olan Kevin, her gün DR.Fletcher'a farklı bir kişiliği ile, hastalığını çözümlemek için buluşmalar düzenliyor. Alanında önde gelen bir araştırmacı olan DR.Fletcher, Kevin'in bu hastalığa sahip olduğunun farkında ve diğer kişiliklerini düzeltmesi için uğraşıyor.

Aslında film içerisinde birkaç farklı bulmaca var. Kevin film başlangıcında 3 tane kızı kaçırıyor. Akıllarda ise Kevin'in bu kızlardan ne istediği sorusu var.

IMDB den 7,3 puan almış. Benden ise 9 puanı kapıyor. Diğer gelirim filmlerinden farklı bir konusu var. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. !


Paylaş:

Yorum Yap